Oturum aç
Sıkça Sorulan Sorular

Soru ve Cevaplar

Kilo kontrolü, genetik test veya bodykey by NUTRIWAY™ programının başka bir yönü hakkında bir sorunuz mu var?

Ne arıyorsanız onu yazın.

Aradığınızı bulamadıysanız bizimle temas kurun.

bodykey by NUTRIWAY™ hakkında bilinmesi gerekenler

NUTRIWAY™ tarafından sunulan bodykey’in yararları nelerdir?

NUTRIWAY; bilim insanları, beslenme ve egzersiz uzmanlarıyla yapılan işbirliğinin ardından, bir Genetik Testi aracılığıyla DNA’nın analiz edilmesiyle vücudun yağ, karbonhidrat ve egzersize nasıl tepki verdiğini inceleyen özel bir kilo kontrol programı olan bodykey by NUTRIWAY’i piyasaya sundu. Nutriway Sağlık Enstitüsü (NHI) sağlıklı beslenme ve diyet yönergelerine uygun bir şekilde Planımı Tasarla bölümünde kayıtlı yeme tercihleri ve yaşam tarzı ayrıntılarınızla birlikte bu bilgi Beslenme ve Egzersiz Planı’nınızı sizin için özelleştirmek üzere kullanılır. Bu program kapsamında ayrıca, bodykey Online Koçum aracılığıyla sınırsız online uzman desteği ve teşviği sunulmaktadır. Özel bodykey ürünleri ve NUTRIWAY gıda takviye ürünleri kilo verme yolculuğunuzda sizi desteklemeye devam ediyor.

Program benim için uygun olmazsa, paramı geri alabilir miyim?

Kitin üzerindeki koruyucu mühür açılmamış ise, bodykey kitinin iadesi mümkündür. Lütfen kutuyu açmadan önce üzerinde yazılı hüküm ve koşulları okuyunuz. bodykey by NUTRIWAY standart bir üründen çok, bir hizmet olduğundan, standart Amway Tatmin Garantisi geçerli değildir. Fikri mülkiyet hakları konusunda sektörel standartlar uyarınca, koruyucu mühürün veya ambalajın açılması durumunda bu program iade edilemez; zira kontrol edilebilir olmadığından sahtekarlığa açıktır.

Programa katılmak için 18 yaşın üzerinde mi olmam gerekiyor?

Evet. Program 18 yaşın altındakiler için uygun değildir.

Programa maksimum kaç yaşındakiler katılabilir?

Programa katılmak için belirlenmiş bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak, programın herhangi bir hastalığı veya tıbbi sorunu tedavi etmek için tasarlanmamış olduğunun farkında olmanız gerekmektedir. Bunu göz önünde tutarak bodykey by NUTRIWAY için kayıt olmadan önce dikkate almanız gereken bazı katılım koşulları belirledik. Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin www.bodykey.com.tr

Egzersiz yapmam gerekiyor mu?

Kilonuzu kontrol etmek ve bunu korumak için sadece yeme alışkanlıklarını değil, egzersiz alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz önemlidir. Bununla birlikte, programın iyi yanı, istediğiniz herhangi bir egzersizi yapabilmenizdir! Dans etmek veya köpek gezdirmek gibi hoşunuza giden bir egzersiz bulabileceğinizden kuşkumuz yok.

Yemek pişirmem gerekiyor mu?

Yemek pişirmeniz önerilmektedir. Ancak, yemek pişirmekten hoşlanmayan veya buna zamanı olmayanlar için pek çok pratik tarif mevcuttur. Ayrıca, öğünlerden birinde bodykey anlık yemek ürünü tüketme olanağına da her zaman sahipsiniz.

Tarifler zor mu?

Tarifler zorluk düzeylerine göre seçilebilirler. Her tarifin üzerinde zorluk düzeyi ve pişirme süresi belirtilmiştir. Dolayısıyla kendiniz için uygun olan tarifi bulmanız gerçekten kolaydır.

Normal yeme alışkanlığıma ne zaman dönebilirim/egzersiz yapmayı ne zaman bırakabilirim?

Programın özünü oluşturan fikir genel olarak zindeliğinizin arttırılmasıdır. Bunun anlamı, daha iyi görünmek ve hissetmek için yaşam tarzınızı da değiştirmeniz gerektiğidir. Kilonuzu ve zindeliğinizi korumak istiyorsanız, yaşam tarzınızı da korumak zorunda olacaksınız.

Beslenme ürünlerini beğenmezsem ne olur?

İçlerinden seçim yapabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Alternatif olarak, online olarak sunduğumuz tarif önerilerimiz arasından da seçim yapabilirsiniz.

Programı başka diyetlerle ile beraber yürütebilir miyim?

Bu program sadece kilonuzu kontrol etmenize değil, kilo hedefinizi korumanıza da yardımcı olmak üzere tamamen kişiselleştirilmiş bir yaklaşımla hazırlanmış olduğundan, bodykey’in diğer diyetlerle birlikte kullanılması önerilmemektedir.

Bu, POSITRIM™ ürünlerini kullanmayı bırakmam gerektiği anlamına mı geliyor?

POSITRIM ürünleri gelecekte mevcut olmayacaklardır. Bu ürünlerin yerini kişisel ihtiyaçlarınızı hedefleyen, özel olarak geliştirilmiş bodykey ürünleri alıyor.

bodykey™ Kiti

bodykey kiti elime ulaştığında içinden bir parça eksikse, içeriklerin tamamlanmasını nasıl sağlayabilirim?

Lütfen www.bodykey.com.tr üzerindeki bizimle iletişim kurun formunu kullanın ya da Amway Müşteri İlişkileri ile temasa geçin.

Bana özel kod çalışmazsa ne yapmalıyım?

Lütfen konuyu araştırmak üzere www.bodykey.com.tr üzerindeki bizimle iletişim kurun formunu kullanın ya da Amway Müşteri İlişkileri ile temasa geçin.

Aldığımda bodykey kiti açılmıştı ve onu değiştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Lütfen önceden açılmış bir bodykey kitini almayınız ve kabul etmeyiniz. Lütfen durumu belgelendiriniz ve bodykey kitini içerikleriyle birlikte bize geri gönderiniz. Yenisi size gönderilecektir.

Laboratuvara gönderilmek üzere test çubuklarının bulunduğu Genetik Test Seti’ni kaybettim, ne yapmam gerekiyor?

Kayıtlı bir Amway Serbest Girişimcisi iseniz:

  • Lütfen bu e-postayı ASG numaranızla birlikte Amway Türkiye’ye gönderin (infoTR@amway.com), size yedek pamuklu çubukları ücretsiz olarak göndereceğiz.
  • Lütfen kalan özel kod etiketlerini yedek pamuklu çubuklarla kullanmak için emniyetli bir şekilde saklayın.
  • Yedek pamuklu çubukları aldıktan sonra lütfen Genetik Test talimatını uygulayın ve aynı özel kodları tekrar pamuklu çubukların kutuları üzerine yapıştırın.
  • Lütfen bunu analiz için laboratuvara gönderin. Müşteri iseniz:
  • Lütfen bu e-posta ve iletişim bilgilerinizle ile kayıtlı Amway Serbest Girişimcinizle temas kurun.
  • Amway Serbest Girişimciniz yedek pamuklu çubukları sizin için sipariş edecektir.
  • Yedek çubukları aldıktan sonra lütfen Genetik Test talimatını uygulayın ve aynı özel kodları tekrar pamuklu çubukların kutuları üzerine yapıştırın.
  • Lütfen bunu analiz için laboratuvara gönderin.

bodykey™ Online Koçum hakkındaki genel sorularınız için lütfen www.bodykey.com.tr üzerindeki iletişim formunu doldurun.

Neden üç örnek göndermem gerekiyor?

Genellikle birinci test çubuğu genetik analizinizi bize sağlamak için yeterli olacaktır. Ancak verimsiz hücre toplanması veya DNA’da beklenmedik bir mikrobiyolojik bozulma gibi durumlarda, laboratuvar ikinci bir analize ihtiyaç duyacaktır.

Örneklerim kaybolursa ne olur?

Eğer kişiselleştirilmiş Beslenme ve Egzersiz Planınınızı almadıysanız, yeni bir genetik test seti için lütfen bodykey.com.tr üzerindeki bizimle iletişim kurun formunu kullanarak ya da Amway Müşteri Hizmetlerini arayarak bizimle temasa geçin. Genetik Test setinizin ulaştığına dair bilgi kayıt altına alınacağı için laboratuvara ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek üzere lütfen paketinizin teslimatını online olarak izleyiniz.

Analizden sonra test çubuklarına ne oluyor?

Test çubukları tamamen imha edilmektedir.

Sonuçlarım için ne kadar beklemem gerekiyor?

Sonuçlar yaklaşık iki hafta sonra online olarak alınabilmektedir. Analizle ilgili durumu online olarak her zaman izleyebilirsiniz.

Genetik Test sonuçlarımın bodykey tarafından alınmasını beklerken ne yapabilirim?

Uzmanlarımız kişiselleştirilmiş planınızı geliştirmekle meşgulken, siz de bodykey Online Koçum’daki pek çok yararlı özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Kilo kontrol yolculuğunuzda sizi zihinsel ve fiziksel olarak motive etmek üzere, Başlama aşaması tasarlanmıştır. Bu aşama size kilo kontrol hedeflerinizi tanımlamanız, ilerleyen günlerdeki taahhütlerinize kendinizi hazırlamanız ve daha iyi beslenme ve egzersiz alışkanlıklarına yönelik ipuçlarını uygulamaya başlamanız için ideal bir fırsat sunmaktadır.

Ürünler

Neden anlık yemeklerde hiç vitamin ve mineral yok?

bodykey anlık yemekleri kapsamlı bir kilo kontrol programının yalnızca bir parçasıdır. Önerilen beslenme programınız “normal” öğünleri de içereceğinden, günlük beslenmeniz NUTRIWAY™ takviye edici gıda ürünleriyle (vitamin ve mineraller) desteklenebilir.

Genetiği değiştirilmiş içerik kullanıyor musunuz?

Hayır. Bu, tüm NUTRIWAY ürünlerimiz için genel kuraldır.

Legume Complex ya da Natural Opuntia Fiber Complex ürünlerini kullandığımda mide ağrısı çekiyorum. Ne yapabilirim?

Her iki üründe de bulunan aktif içerikler ilk başlarda bazı kişilerde flatülans (gaz geçişi) veya mide ağrısına neden olabilir. Bu endişelenecek bir durum olmayıp, vücudunuz yeni beslenme planına alıştığında bu hisler kaybolacaktır.

Bu ürünleri beraber kullanabilir miyim?

Bu önerilmemektedir. Ayrıca, maksimum kullanım miktarları için ürün etiketlerinde “önerilen kullanım şekli” bölümünlerinde belirtilenlere sadık kalınız. Klasik beslenme programını uygulayanlar için kural “ya Legume Complex ya da Natural Opuntia Fiber Complex kullanmak” olup, bu iki ürünü dönüşümlü kullanabilirsiniz.

Eğer anlık yemeklerden sıkılırsam, bunları yemeyi bırakabilir miyim? Bu durumda hedefime ulaşabilir miyim?

İçlerinden seçim yapabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi sunmaya çalışıyoruz. Alternatif olarak, online tarif önerilerimizden de seçim yapabilirsiniz.

Başka hiçbir şey yemeden yalnız bodykey anlık yemeklerini yiyebilir miyim?

Hayır– bodykey anlık yemekleri kilo kontrol programının yalnızca bir parçasıdır. Günlük sağlıklı beslenmeniz kapsamında “normal” öğünlere ve takviye edici gıda ürünlerine de ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, önerilen fiziksel aktiviteleri de unutmayın!

Ürünlerin tadını beğenmezsem, ne yapabilirim?

Beslenme planınızda bodykey ürünlerinin yerine diğer yemek tarifi önerilerini kullanma fırsatına hep sahipsiniz. İdeal vücut ağırlığınıza ulaşma yolunda sizi desteklemek üzere başka araçlar da sunuyoruz.

Genetik Testi

Test çubuklarından biri kırıldı, ne yapmalıyım?

Örnek almak için diğer iki test çubuğunu kullanmanız yeterlidir.

Genellikle birinci test çubuğu genetik analizinizi bize sağlamak için yeterli olacaktır. Ancak verimsiz hücre toplanması veya DNA’da beklenmedik bir mikrobiyolojik bozulma gibi durumlarda, laboratuvar ikinci bir analize ihtiyaç duyacaktır. Eğer test çubuklarının hepsi kırılırsa, www.bodykey.com.tr üzerindeki bizimle iletişim kurun formunu kullanarak ya da Amway Müşteri İlişkileri ile temas kurarak yeni bir Genetik Test Seti isteyin.

Genetik test herhangi bir hastalığı tespit ediyor mu veya beklenen yaşam sürem hakkında bir tahminde bulunuyor mu?

Hayır.

bodykey™ Online Koçum

Nasıl kayıt olabilirim?

bodykey programına kayıt yaptırmak ve bodykey Online Koçum’a bir yıllık erişim olanağına sahip olmak için, kayıt formuna gidin ve Genetik Test kutusunda yer alan size özel kodu kullanın. Sizden bir kullanıcı adı ve şifresi oluşturmanız istenecektir. Kayıt olurken, geçerli bir e-posta adresi de vermeniz gerekmektedir. Bu husus son derece önemlidir, çünkü programla ilgili tüm bilgiler size e-posta aracılığıyla gönderilecektir.

Bilgisayarım yok. Programı bir internet kafeden takip edebilir miyim?

bodykey programına internet aracılığıyla giriş yapılabildiği için kendi bilgisayarınıza sahip olmanız şart değildir. Ancak, kendi bilgisayarınızın olması daha pratik olacaktır.

bodykey platformuna erişmek için cep telefonumu kullanabilir miyim? Cep telefonu uygulamanız var mı?

bodykey Online Koçum’un cep telefonuyla da kullanılabilen bir sürümü daha sonraki bir aşama için planlanmaktadır.

İletişim formunda neden ASG numaramı soruyorsunuz?

ASG numaranızı bizimle paylaşırsanız size daha iyi müşteri hizmeti verebiliriz. Müşteri iseniz size sunacağımız müşteri hizmetini geliştirmek için programı aldığınız, iletişimde olduğunuz ASG’nin iletişim bilgilerini bizimle paylaşmanız ileride yaşanabilecek sıkıntıları önlemek adına faydalı olacaktır.

Bilgilerimi kimler görüyor? Üst sıra liderim benim bilgilerimi görüyor mu?

Verileriniz gizli tutulmakta olup, üçüncü şahıslara verilmemektedir. Söz konusu bilgiler yalnız Beslenme ve Egzersiz Planınızı tanımlayacak olan uzmanlar tarafından görülecektir. Üst sıra liderinizin hiçbir bilgiye erişimi olmayacaktır.

Programın yüklenmesi çok uzun sürüyor; bu konuda ne yapabilirim?

Muhtemelen internet bağlantınız yavaş ve bu da bodykey gibi uygulamaları etkiliyor. Sorun devam ederse, lütfen internet hizmet sağlayıcınızla temasa geçerek bağlantınızı daha iyi bir hale getirip getiremeyeceklerini sorunuz. Eğer sorun bu değilse, lütfen bizimle iletişim kurun formunu kullanarak ya da Amway Müşteri Hizmetlerini arayarak temasa geçin.

Şifremi/kullanıcı adımı unuttuğum için oturum açamıyorum – yeniden nasıl erişim sağlayabilirim?

Lütfen doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden emin olunuz. Şifrenizi girerken klavyedeki CAPS lock (büyük harf ) tuşunun basılı olup olmadığını kontrol ediniz. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı unuttuysanız, lütfen “şifremi unuttum” sayfasına gidiniz ve burada yer alan talimatları izleyiniz.

Evlenirsem, ilk kayıttaki soyadımı değiştirebilir miyim?

Evet. Kullanıcı profili sayfasına gidip soyadınızı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Dil/tercih ettiğim tarifler bölümünde gördüğüm diğer ülkeleri de seçebilir miyim?

Tüm bodykey ülke sayfalarına erişiminiz olacaktır. Fakat kişisel beslenme planınız, önerilen ürünler ve yemek tarifleri bodykey Kiti’nin satın alındığı ülkeye göre düzenlendiği için diğer ülkelerin sayfalarında yemek tarifleri, ürünler ve önerilerde farklılıklar olacaktır.

Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

Kendinize uygun bir kullanıcı adını dikkatli bir şekilde belirlemenizi öneriyoruz. Müşteri ilişkilerinin kullanıcı adını değiştirmesi mümkündür, ancak bu işlemin tamamlanması günler alabilir.

Amway Serbest Girişimcisi değilim. Ürünleri almak için ne yapmam gerekiyor?

Amway iş modeli uyarınca Amway ürünlerini doğrudan tüketicilere satmamaktadır. Ürünleri Amway Serbest Girişimcinizden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Programa sponsorum olmadan katılabilir miyim?

Evet, katılımınız sponsorluk hattınızdan tamamen bağımsızdır. Programa herkes katılabilir. Müşteri iseniz programı ve ilgili ürünleri satın almak için bir Amway Serbest Girişimcisi gerekmektedir. Bodykey Kiti’ni satın aldıktan sonra bodykey platformuna kayıt olabilir ve Genetik Test sonuçlarınıza ve tercihlerinize dayanan kişisel programı alabilirsiniz.

Sorularıma anında cevap alabilir miyim?

Çok sayıda bodykey katılımcısı olması ve sorularınızı dikkatli bir şekilde değerlendirmek istememiz nedeniyle, uzmanlarımızın sorularınızı yanıtlaması kısa bir süre alacaktır. Kullanım koşulları bölümümüzde, sorunuzun tarafımıza ulaşmasından itibaren 48 saat içinde cevaplanacağı belirtilmiştir. Bununla birlikte, çoğunlukla daha hızlı cevap almanız mümkündür.

Neden bir e-posta adresine ihtiyacım var?

Kayıt olurken geçerli bir e-posta adresi vermeniz gerekmektedir. Bu husus son derece önemlidir, çünkü programla ilgili tüm bilgiler ve kişiselleştirilmiş Beslenme ve Egzersiz Planınızın hazır olduğuna dair bildirim size e-posta aracılığıyla gönderilecektir.

Programı üç ay boyunca başarıyla takip ettim. Artık kocama devredebilir miyim?

Ne yazık ki, bu mümkün değildir. Tam anlamıyla kişiselleştirilmiş bir beslenme programı alabilmesi için kocanızın DNA örneğini ve Planımı Tasarla bilgilerini sağlaması gerekmektedir.

Ben ne yersem, ailem de onu yer. Tarifler yalnız kilo kontrolüne ihtiyacı olanlar için midir?

Hayır, tarifler rahatlıkla aileniz tarafından da kullanılabilir. Beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiş olan tariflerimiz sağlıklı ve dengeli olup, herkes tarafından yenebilir.

Vücut Kitle Endeksim ne kadar güvenilir bir ölçüdür?

Vücut Kitle Endeksiniz gerçekten kilo kontrolüne ihtiyacınız olup olmadığını anlamak için kullanılmaktadır. Ancak, endeks değeri vücudunuzdaki yağlı dokusunun miktarına ilişkin bilgi sağlamadığından, ayrıca bel çevrenizi de ölçüyoruz.

Kaydettiğim ilerlemeyi izleyebilir miyim?

Kaydettiğiniz ilerlemeyi istediğiniz zaman platform üzerinden izleyebilirsiniz.

Online program için bilgisayarımın ne gibi özelliklere sahip olması gerekir?

bodykey platformu için video seyredip (ör. mvg), PDF veya word belgelerini açabileceğiniz web tarayıcısı yazılımı ve internet erişimi olan bir bilgisayar yeterlidir. Bu, online bir platform olduğu için, arkadaşınıza ait bir bilgisayarı da kullanabilirsiniz veya programı bir internet cafeden takip edebilirsiniz.

Program döneminde hastalanırsam ve ilaç almam gerekirse ne yapmalıyım?

Hastalanıp ilaç almak zorunda kalırsanız, programa devam edip edemeyeceğiniz konusunda doktorunuza danışmalısınız. Doktor devam etmemenizi önerirse, kendinizi daha iyi hissedene veya programa devam etme konusunda doktorunuzun teyidini alana kadar katılımınızı durdurmanız gerekir.